Zaznacz stronę

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 Niedziela Wielkanocna 3.05.2020

1. Nabożeństwo różańcowe i Suplikacje – w int. opanowania skutków pandemii w Polsce oraz o deszcz – w dzisiejszą niedzielę o g. 17.00 a w dni powszednie o g. 17.30. O ile możli-we – pamiętajmy o wspólnotowej a także osobistej i rodzinnej modlitwy w tych intencjach.
2. Sakrament Pojednania – zachęcamy Wiernych do korzystania ze spowiedzi św. przed każdą Mszą św. – z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.
3. I czwartek m. – Mszą św. w int. powołań, liturgicznej służby ołtarza oraz ich rodzin.
4. Imieniny ojca Damian – 10 maja przypada wspomnienie świętego Damiana de Veuster patrona ojca Damiana. Pamiętajmy w tym dniu o ojcu w naszych modlitwach. Msza Święta w intencji ojca Damiana dnia 9 maja o godzinie 18.
5. Nabożeństwa majowe – ku czci N. Maryi Panny – w dni powszednie o g. 18.00 przed figurą Matki Bożej a w niedziele o g. 17.00 dziś ze zmianą tajemnic różańcowych. Serdecznie zachęcamy do odmawiania Litanii Loretańskiej – także osobiście czy rodzinnie.
6. Wg Kalendarza Liturgicznego przypadają:
• W poniedziałek św. Floriana, męczennika – patrona strażaków i hutników
• W środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
• W piątek – uroczystość św. Stanisława, bp i męczennika, gł. Patrona Polski
7. Kancelaria Parafialna czynna według stałych godzin – informacje w gablotach.
8. Intencje mszalne – przyjmujemy w zakrystii i w Kancelarii.
9. Zasady naszej obecności w kościele:
• Właściwy dystans do siebie w ławkach – są oznaczone białe punkty (rodzina może być obok siebie) a także rozstawione krzesła w nawach bocznych. Obowiązują maseczki.
• Wszystkich miejsc dozwolonych (włącznie z prezbiterium) jest 122. Na Mszę św. wigilijną w sobotę oraz na poszczególne Msze św. niedzielne są przygotowane specjalne wejściówki (po 80) w innym kolorze na każdą niedzielę, które zostawiamy przy wejściu. Jednocześnie są wyłożone przez niedzielę i cały tydzień wejściówki na następną niedzielę. Pozostawiamy także 40 miejsc wolnych dla osób niezorientowanych. W znacznej mierze – zachowując wszelkie zasady odpowiedzialności za siebie (przy wejściach są umieszczone dozowniki z płynem dezynfekującym) – możemy w końcu fizycznie uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Pana Jezusa w Komunii św.
• Od niedzieli 10 maja – Msza św. o g. 12.00 – w maju i czerwcu – jest zarezerwowana tylko dla dzieci I komunijnych oraz rodzica dziecka.
10. Serdecznie dziękujemy wspólnotom, rodzinom i osobom indywidualnym za materialne wsparcie w utrzymaniu kościoła i parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
11. Kronika żałobna
+Janina Maria Walczak l.90